עיצוב כרזה לסרט קולנוע או להצגה או למופע היא משימה מאתגרת וכייפית מאוד והיא דורשת עבודה משותפת עם יוצרי הסרט או המופע. נדרשת הקשבה ליוצר/ת ורגישות לניואנסים כדי לנסות ולהבין מה הרעיון, מה ה״לב״ של היצירה ומן הצד השני להביא את הכישורים שלי בתור מעצבת לנסות ולבטא את הרעיון הזה באימג׳ סטאטי אחד – בפלאקט!
נדרשת רגישות מצד אחד וחשיבה עצמאית ויצירתית מצד שני.

איזה החלטות נצטרך לקבל בתהליך של עיצוב כרזה לסרט קולנוע או להצגה או למופע?

פתח סוגריים – בקשר להחלטות אני מסייגת מראש את דבריי – פעמים רבות ביצירה כמו ביצירה התהליך הוא הפוך – קודם יוצרים ואחר כך מבינים את ההגיון הפנימי שנוצר. לפעמים ״הבטן יודעת״ בדיוק מה צריך ואם היא רוצה להוביל כדאי בהחלט לתת לה הזדמנות. במידה וזה לא עובד כדאי לעבור לתהליך שיטתי של עבודה – סגור סוגריים.

1. מה יהיה האימג׳ העיקרי בכרזה? האם תמונה מתוך המופע או הסרט או תמונה שתצולם במיוחד לכרזה או שהאימג׳ יהיה איור או גרפיקה מופשטת. אם ברור לנו מה המסר יהיה קל להחליט באיזה אימג׳ להשתמש. אתן דוגמא – אם מדובר בכרזה לסרט קולנוע מסוגנן מאוד ונרצה להעביר את המסר שזהו סרט מסוגנן והנימה שבחרנו היא נימה של שקט ודיוק – יהיה הגיוני אולי לצלם במיוחד לכרזה תמונה מבוימת עם מינימום רעשים ברקע ולא להשתמש בתמונה מתוך הסרט עצמו.

2. האם יש מקום ליצור ״לוגו״ לשם הסרט או המופע

3. באיזו צבעוניות נשתמש? האם נבחר פלטה של צבעים שמתאימים לסרט או למופע או שני צבעים או אולי רק צבע אחד. גם כאן קל לראות שאם ברור לנו המסר – יהיה קל לבחור צבע שיתאים למה שאנחנו רוצים להעביר.

4. מה תהיה ההיררכיה של האלמנטים השונים בכרזה? ההיררכיה נקבעת על ידי הבדלי הגודל של האלמנטים וגם על ידי הסדר שלהם מלמעלה למטה.

מאחר וכרזה לרוב תלויה בחוץ או לצד כרזות אחרות היא צריכה להילחם על תשומת הלב של העוברים והשבים, היא צריכה ׳לתפוס את העין׳ ולהיות מסקרנת – לגרום לצופה הפוטנציאלי לקחת צעד קטן הצידה כדי להסתכל קצת יותר מקרוב לפני שהוא או היא ממשיכים לדרכם.
לצפייה בתיק עבודות לחצו כאן