עיצוב ברושור – צעד אחר צעד. וגם כמה טיפים בנימה אישית

החלטתם לעצב ברושור. ברכות. (או פרוספקט או עלון – שמות שונים לאותו הדבר)
הדבר הראשון שיש לעשות הוא לענות על כמה שאלות ברצינות רבה ורק אז לגשת לשלבים הבאים שאת כולם אפרט בהמשך.

למה לי ברושור
השאלה הראשונה והחשובה ביותר היא ׳למה?׳ למה לי ברושור, מה המטרה שלו, מה הוא אמור לעשות בשביל העסק שלי או בשביל המוצר או השירות שאני רוצה לקדם או עבור החברה שבה אני עובד.
אם נצליח לתת לעצמנו תשובה ברורה – יהיה קל יותר לקבל החלטות בהמשך. האם הפרוספקט מיועד למבקרים בביתן בתערוכה או שזהו פרוספקט שאתם משאירים אצל לקוח פוטנציאלי אחרי פגישה, האם המטרה היא להציג מוצר חדש או לרענן את זכרונם של לקוחות רדומים – כל מטרה שנגדיר גוררת אחריה החלטות שונות בהמשך.

מי קהל היעד
השאלה החשובה הבאה היא מי קהל היעד לברושור הזה. פעם אמר לי קופירייטר חכם ״ אם אתה פונה לאדם אחד – אתה מדבר לכולם, אם אתה פונה לכולם אתה לא מדבר לאף אחד״. והוא צדק. הפניה לקהל היעד היא מאוד חשובה. כל האספקטים של הברושור מוכתבים על ידי קהל היעד

1. הניסוח ונימת ׳הדיבור׳
פניה לבני נוער לא דומה לפניה למנהלים בכירים. חשוב מאוד שנזכור כל הזמן מי קהל היעד

2. התוכן
מה מעניין את קהל היעד שלנו, על איזה צורך שלו אנחנו יכולים לענות

3. עיצוב הברושור
עיצוב שמתאים לקהל היעד, שמדבר בשפה המוכרת לו יגביר את הסיכוי ליצור אצלו עניין

4. ההדפסה (כן תתפלאו)
גודל הברושור, סוג הנייר, טכניקת ההדפסה, מספר קיפולים, צורת הברושור, חיתוכים מיוחדים – כל אחד מאלה יכול לשרת אותנו היטב בפניה לקהל היעד

מה המסר
יש מסר ישיר – מה שאנחנו אומרים או כותבים ויש מסר נוסף שמועבר בעקיפין. אם ברור לנו מה אנחנו רוצים לומר ובאיזו נימה אנחנו רוצים לומר זאת – יש יותר סיכוי שניצור ברושור מדויק וקולע למטרה.
כדאי מאוד לנסח את המסר לעצמנו לפני שאנחנו ניגשים לתכנון הברושור. לדוגמא אם אני רוצה לשווק דירות בקומות גבוהות באזור שבו הגובה הוא יתרון ברור – נוף לים וכו׳ – המסר הישיר יהיה ״יש לנו את הדירות הכי גבוהות״ ונימת הדיבור תהיה רגועה ושלווה. מכאן מתבקש ברושור צר וארוך, כתיבה בנימה רגועה ועיצוב בצבעי תכלת שמים וים מרגיעים. הרעיון ברור.

יש עוד כמה שאלות כמו מה הערכים החשובים שארצה להעביר באמצעות העיצוב, מה אני רוצה שהברושור ״ישדר״ ועוד.

השלב הבא אחרי השאלות – איסוף תכנים ועיצוב הברושור
אחרי שענינו על השאלות החשובות אפשר לגשת לאיסוף תכנים: לכתוב את התוכן, לצלם תמונות, ליצור איורים, אייקונים או כל תוכן נדרש אחר – כל אלה כדאי כמובן שייעשו ע״י בעלי מקצוע מיומנים ומוכשרים. אני ממליצה מאוד להעזר בקופירייטר מקצועי לכתיבת הטקסטים, בצלם מקצועי ובמעצב גרפי. לכל אחד כמעט יש מישהו במשפחה המורחבת שאחד מתחביביו הוא צילום. אני מציעה בחום לא להתפתות וכן להעזר באנשי מקצוע כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר.

הפקת דפוס
כשהגודל והפורמט כבר ידועים, הגרפיקה מוכנה, כבר בחרנו נייר וטכניקת הדפסה שמתאימים למסר – אפשר להדפיס. אני רוצה לומר לכם מנסיוני הרב בהפקות דפוס (כעשרים שנה!) שכדאי מאוד לבחור בית דפוס על פי איכות המוצרים שהוא מפיק ולא על פי המחיר הנמוך. המלצה נוספת: אל תלחיצו אותם בזמנים יותר מדי זה עלול לגרום להם לפקשש. תנו להם לעשות את העבודה בזמן שצריך שלמו להם היטב ותקבלו תוצאה טובה.

ֿהמלצות נוספות
כדאי תמיד להעדיף שימוש בתמונות אמיתיות שצולמו עבור הארגון או העסק על פני תמונות קנויות במיוחד אם הן זולות. מכירים את זה שאתם נכנסים לקונדיטוריה מעוצבת שהכל בה מעוצב ומוקפד – לוגו עכשווי, מפיות מודפסות עם איורים, מדפים נקיים – הכל משפיע – תוכלו לנחש שהעוגות עשויות מחומרים מעולים ושהן בטח טעימות. גם הלקוחות שלכם מזהים איכות.

כל החלטה היא חשובה. אל תקבלו שום דבר ש׳כולם עושים׳ כמובן מאליו. כדאי לבחור את הגודל המיוחד שמתאים למטרות שלכם (לא חייבים A4…) את הנייר המיוחד (לא כולם צריכים להדפיס על כרומו).

הכי חשוב: כדאי מאוד לקחת בחשבון שתכנון ועיצוב ברושור איכותי זה דבר שלוקח זמן ולא כדאי לעשות את זה מהר יומיים לפני שיש פגישה או נסיעה לתערוכה. מנסיוני אם רוצים לקבל תוצאות מעולות כדאי לעשות הכל בזמן הגיוני בלי להחליץ את כל אנשי המקצוע ובטח לא את המעצבת (-:
לצפייה בתיק עבודות לחצו כאן

בהצלחה!
גלית